Onivon

 • NÁSTROJÁRNA více
  HRADEC KRÁLOVÉ
 • VSTŘIKOVNA PLASTŮ více
  HRADEC KRÁLOVÉ
 • MEDICAL DEVICES více
  HRADEC KRÁLOVÉ
 • ENERGIE A SLUŽBY více
  CHRUDIM
 • SLÉVÁRNA HLINÍKU více
  NOVÝ BOR

NOVINKY

COVID-19 Notification

In connection with the declaration of an emergency situation in the Czech Republic, we would like to assure you that we have taken measures to ensure the contin více >>

CUT E 600

Nákup drátové řezačky CUT E 600 od firmy GFMS, je posledním krokem modernizace elektroerozivního pracoviště. Spolu s dřívějším nákupem strojů více >>

více >>

KONTAKT

ONIVON a. s.
Akademika Bedrny 88/6
500 03 Hradec Králové

logo onivon

 
Tel.: +420 495 404 311
Fax: +420 495 404 312
E-mail: info[at]onivon.cz

 

 


NÁSTROJÁRNA

 
Naše společnost nabízí především:
- výroba vstřikovacích forem na termoplasty, včetně forem na lisy babyplast
- výroba kokil na lití hliníkových slitin a zinku
- výroba tažných, střižných, ohýbacích a postupových nástrojů
- výroba montážních, upínacích, kontrolních přípravků 
- výroba montážních, upínacích a kontrolních přípravků
- výroba velmi přesných a tvarově složitých dílců (vložky forem, razníky, střižné matrice, protlačovací matrice, součásti automatických linek, díly přípravků)
- opravy a čištění forem
- kompletní konstrukce forem na vstřikování plastů včetně tvorby výrobní dokumentace
- konstrukce elektrod, zajištění analýzy tečení, horkých vtoků apod.
- konstrukce kokil na gravitační i tlakové lití slitin hliníku
- konstrukce výrobních, montážních, upínacích a kontrolních přípravků
- tvorba modelů a výrobní dokumentace dle dodaného vzoru 
- výroba a konstrukce jednoúčelových strojů a zařízení
- kooperace v obrábění na X-osých obráběcích CNC
- kooperace v elektroerozivním řezání/jiskření
 
Na zakázku provádíme kompletní služby i jednotlivé operace v oblasti obrábění ocelí i lehkých kovů tj. soustružení, frézování, frézování na CNC frézce, broušení na plocho i na kulato, elektroerozivní obrábění, hloubení, vnitřní broušení, svařování ocelí i lehkých kovů.
Nástroje jsou montovány zkušenými nástrojaři s pomocí efektivních manipulačních zařízení včetně tušírovacího lisu. Pro potřeby výroby vysoce leštěných povrchů máme zkušené a proškolené zaměstnance.

Naší největší výhodou jsou všechny služby pod jednou střechou. Jsme schopni pomoci zákazníkům s vývojem dílu, a dále pokračovat ve vlastní konstrukci forem/nástrojů, jejich výrobě v nástrojárně, až po samotnou malosériovou, nebo velkosériovou výrobu plastových a kovových dílů ve vlastních prostorech.
Naše výrobky nacházejí uplatnění v automobilovém, elektrotechnickém, spotřebním a zdravotnickém průmyslu nejen v České republice. Poskytujeme komplexní služby pro výrobu a údržbu forem pro přesné vstřikování. Při konstrukci forem využíváme naše dlouhodobé zkušenosti ze sériové výroby k návrhu optimalizací designu tak, aby byla zajištěna stabilně vysoká kvalita dílu.

Plně vybavená nástrojárna nám umožňuje okamžitě reagovat na požadavky zákazníka a dodávat výlisky just-in-time.
 
Krátký výčet používaných technologií
• CNC obrábění
• EDM řezání
• EDM Hloubení
• Laserové navařování a navařování TIG
• Rovinné broušení a broušení na kulato
• Frézování a soustružení
• Souřadnicové vyvrtávání
• Souřadnicové propalování otvorů
• Leštění a lapování
• 3D skenner + Optické měření a reverse engineering
• Prototypový 3D tisk
 

VÝVOJ A KONSTRUKCE


Naši konstruktéři mají dlouholeté zkušenosti s vývojem a konstrukcí jedno i vícenásobných forem s horkými i studenými rozvody, zakládacích forem, forem pro tenkostěnné výlisky, forem s hydraulickými a pneumatickými systémy. Vedle výroby forem pro plastové a hliníkové výlisky, zajišťujeme také vývoj a konstrukci lisovacích nástrojů, také nástroje postupové, ohýbací, blokové, kombinované,…atd.
 
Provádíme kompletní zpracování 3D a 2D technické dokumentace plastových a hliníkových dílů, vstřikovacích forem, postupových, střižných nástrojů, jedno/více účelových strojů a přípravků (kontrolní, montážní, technologické,…atd.) Pro vývoj a konstrukci vstřikovacích, licích forem a lisovacích nástrojů používáme v oddělení konstrukce a technologie CAD/CAM systém SolidWorks. Tento software nám umožňuje vytvářet 3D modely a následně 2D detaily jednotlivých komponent. Současně provádíme simulační analýzy pro vstřikování plastů pomocí programu SolidWorks Plastic.
 

CAD/CAM


Pro výrobu forem a nástrojů využíváme také normálie (Hasco, Steinel, DME, Eichler, Meusberger, …atd) a horké systémy (Synvetive, Orycon, Temec, Ewicon a mnoho dalších. Sehraný tým odborníků s dlouholetou praxí společně s moderním vybavením konstrukčního oddělení jsou zárukou vysoké kvality našich služeb., zákazníkům tedy nabízíme kompletní zázemí jak pro výrobu, vývoj a konstrukci forem, tak i pro jejich následnou výrobu.
Ke zpracování dat používáme CAD/CAM systém SurfCam a SolidCam . Tento software umožňuje komlexní řešení technické přípravy výroby forem – tvorbu modelů a jejich následné obrobení.
 

ŘÍZENÍ KVALITY


Vstřikovací formy a lisovací nástroje se měří a kontrolují během výrobního procesu i po jeho dokončení na našem moderním 3D a 2D měřicím zařízení.
Pro kontrolu vyráběných komponent vstřikovacích forem, lisovacích nástrojů a zhotovených elektrod, ale také pro měření prvních vzorků plastových nebo kovových výlisků, používáme kromě standardních měřidel zejména 3D měřící centrum a 2D měřící mikroskop Mitutoyo s datovým procesorem.
Po dokončení výroby vstřikovací formy nebo lisovacího nástroje následují funkční zkoušky, které se provádí na příslušném pracovišti – ve vstřikovně plastů nebo v lisovně kovů. Výstupem testování jsou první vzorky sériově vyráběných dílů, které jsou následně změřeny dle výkresové dokumentace.
 
Samozřejmostí dodávky zákazníkovi je zhotovení a dodání měrového protokolu prvních vzorků EMPB dle VDA2, v požadovaném rozsahu dle přání zákazníka, včetně ostatní dokumentace, dle dohodnutého způsobu a rozsahu vzorkování dle PPAP.

 

Všechny služby pod jednou střechou. 

 
Copyright © 2007 – 2021 ONIVON a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Profesionální tvorba a správa webových aplikací - Netclick s. r. o.